Jak dbać o lniane produkty, by nie straciły swojego uroku?
Oto nasze sprawdzone wskazówki, które pomogą Ci zachować lniane produkty w doskonałym stanie przez długi czas! 

- Prać z umiarem: . Pranie zbyt agresywne lub w zbyt gorącej kąpieli może spowodować kurczenie się i utratę koloru. Dlatego pierz len wtedy, gdy jest to konieczne, najlepiej ręcznie :) lub w pralce na programie dla tkanin delikatnych. Nie przekraczaj temperatury 40°C lub 60°C, w zależności od zaleceń producenta. Pierz len osobno od innych materiałów, aby uniknąć zaciągnięć i zmechaceń.

- Łagodne środki: Len jest bardzo wrażliwy na silne detergenty, wybielacze i płyny zmiękczające, które mogą uszkodzić jego włókna i zmienić jego strukturę. Dlatego używaj tylko delikatnych środków przeznaczonych do prania tkanin naturalnych, najlepiej w płynie lub w kapsułkach. Unikaj też nadmiaru środka piorącego, ponieważ może on pozostawić plamy na lnianych produktach.

- Ostrożne suszenie: Len nie lubi być wykręcany lub wyżymany, ponieważ może to spowodować zagniecenia i rozciągnięcie. Dlatego po praniu delikatnie odciskaj nadmiar wody i susz lnu na powietrzu lub w suszarce bębnowej na krótkim, delikatnym programie. Nie susz w pełnym słońcu, ponieważ może to spowodować wyblaknięcie koloru. Nie susz lnu na grzejniku, ponieważ może to spowodować nadmierne wysuszenie i skurczenie się.

- Rozsądne prasowanie: Len jest znany ze swojej tendencji do gniecenia się, co jest częścią jego uroku i charakteru. Jednak jeśli chcesz nadać lnianym produktom gładki i elegancki wygląd, możesz je prasować na średniej temperaturze, gdy są jeszcze lekko wilgotne lub używając parownicy. Pamiętaj, aby prasować lnu na "lewej" stronie lub przez wilgotną ściereczkę, aby nie uszkodzić jego powierzchni.

- Ratowanie skurczonego lnu: Jeśli twój ulubiony produkt z lnu już się skurczył, nie rezygnuj z niego! Jest sposób, aby przywrócić mu pierwotny kształt i rozmiar. Wystarczy, że namoczysz go w ciepłej wodzie z dodatkiem octu lub odżywki do włosów !, a następnie delikatnie rozprasujesz od środka na boki i wysuszysz. Możesz też użyć żelazka z parą lub parownicy, aby pomóc lnianemu produktowi odzyskać swoją formę.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci cieszyć się swoimi lnianymi produktami jeszcze dłużej i zachować ich naturalny urok na wiele sezonów! 
Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.